2017 Trans-Tasman Regatta #1

Date: Thu 29th June - Sat 1st July , 2017
Venue: Sydney International Regatta Centre, NSW
Lane Draw
Options:  Select Day:      Show
Thursday 29th June, 2017

Race 12. W1x : Women's Single ScullHeat 1
Start Time: 9:00 AM2000M
A202.04New Zealand 2 Jessica Turfrey
A302.01Australia 1 Lily Alton
A402.03New Zealand 1 Alice Grave
A502.02Australia 2 Siena Zamin
Race 21. M1x : Men's Single ScullHeat 1
Start Time: 9:10 AM2000M
B201.02Australia 2 Devlin Walsh
B301.03New Zealand 1 Jonathan Kumarich
B401.01Australia 1 Charles Wheatley
B501.04New Zealand 2 Jared van Vianen
Race 38. WL2x : Women's Lightweight Double ScullHeat 1
Start Time: 9:20 AM2000M
C308.01Australia Portia Bennett, Romola Davenport
C408.02New Zealand Georgia Keech, Grace Shaw
Race 47. ML2x : Men's Lightweight Double ScullHeat 1
Start Time: 9:30 AM2000M
D307.02New Zealand Jordan Gasson, Joseph Graham
D407.01Australia Patrick Boere, Chase Deitner
Race 56. W2- : Women's PairHeat 1
Start Time: 9:40 AM2000M
E206.04New Zealand 2 Catherine Layburn, Ella Simanu
E306.02Australia 1 Gabi Morris, Giorgia Patten
E406.03New Zealand 1 Ellen Schroeder, Ruby Willis
E506.01Australia 2 Grace Reid, Lara Wainwright
Race 65. M2- : Men's PairHeat 1
Start Time: 9:50 AM2000M
F205.02Australia 2 Benjamin Canham, Alexander Clarke
F305.03New Zealand 1 Angus McFarlane, Ruben Houghton
F405.01Australia 1 Jack Deans, Kane Grant
F505.04New Zealand 2 Cameron Steedman, Fergus McSwiney
Race 74. WL1x : Women's Reserve Lightweight Single ScullHeat 1
Start Time: 10:00 AM2000M
G304.01Australia Celia Cowan
G404.02New Zealand Sophie Egnot-Johnson
Race 83. ML1x : Men's Reserve Lightweight Single ScullHeat 1
Start Time: 10:10 AM2000M
H303.02New Zealand James Brott
H403.01Australia Mitchell Reinhard
Race 102. W1x : Women's Single ScullFinal
Start Time: 2:00 PM2000M
J202.03New Zealand 1 Alice Grave
J302.01Australia 1 Lily Alton
J402.02Australia 2 Siena Zamin
J502.04New Zealand 2 Jessica Turfrey
Race 111. M1x : Men's Single ScullFinal
Start Time: 2:10 PM2000M
K201.02Australia 2 Devlin Walsh
K301.01Australia 1 Charles Wheatley
K401.03New Zealand 1 Jonathan Kumarich
K501.04New Zealand 2 Jared van Vianen
Race 128. WL2x : Women's Lightweight Double ScullFinal
Start Time: 2:20 PM2000M
L308.01Australia Portia Bennett, Romola Davenport
L408.02New Zealand Georgia Keech, Grace Shaw
Race 137. ML2x : Men's Lightweight Double ScullFinal
Start Time: 2:30 PM2000M
M307.01Australia Patrick Boere, Chase Deitner
M407.02New Zealand Jordan Gasson, Joseph Graham
Race 146. W2- : Women's PairFinal
Start Time: 2:40 PM2000M
N206.02Australia 1 Gabi Morris, Giorgia Patten
N306.01Australia 2 Grace Reid, Lara Wainwright
N406.04New Zealand 2 Catherine Layburn, Ella Simanu
N506.03New Zealand 1 Ellen Schroeder, Ruby Willis
Race 155. M2- : Men's PairFinal
Start Time: 2:50 PM2000M
O205.01Australia 1 Jack Deans, Kane Grant
O305.03New Zealand 1 Angus McFarlane, Ruben Houghton
O405.04New Zealand 2 Cameron Steedman, Fergus McSwiney
O505.02Australia 2 Benjamin Canham, Alexander Clarke
Race 164. WL1x : Women's Reserve Lightweight Single ScullFinal
Start Time: 3:00 PM2000M
P304.02New Zealand Sophie Egnot-Johnson
P404.01Australia Celia Cowan
Race 173. ML1x : Men's Reserve Lightweight Single ScullFinal
Start Time: 3:10 PM2000M
Q303.01Australia Mitchell Reinhard
Q403.02New Zealand James Brott